Lidé: Vladimír Střálka ředitelem Adobe

Michal Metlička, dosavadní ředitel české pobočky Adobe, odchází do nové pozice v regionu EMEA. Adobe již oznámilo náhradu a zároveň rozšířilo svůj tým pro Českou republiku a Slovensko. Kdo jsou nové posily? A jakou strategii v partnerském kanálu zvolí nový ředitel?Vladimír Střálka zatím představu o zkvalitnění práce s partnery neupřesnilMichal Metlička (38), dosavadní country manager Adobe Systems pro ČR a SR, byl povýšen do pozice ředitele pro technickou podporu prodeje v regionu EMEA. Výkonným ředitelem pro Českou republiku a Slovensko se stal Vladimír Střálka (46), který ve společnosti působí od roku 2005.

Vladimír Střálka začal v Adobe jako obchodní manažer pro produkty Adobe Acrobat a později také pro dokumentová řešení.  Zodpovědnost nesl za Česko i Slovensko a soustředil se zejména na zákazníky z veřejné správy. Současně se podílel na vytváření partnerského obchodního kanálu Adobe. Před nástupem do Adobe působil jako obchodní ředitel Getronicsu (dnešní Kapsch).

Nový ředitel si klade prosté cíle: „Růst prodeje Adobe produktů na tomto trhu v mezích současné ekonomické situace. Dále potom rozšíření partnerů a zkvalitnění práce s nimi," sdělil Vladimír Střálka ChannelWorldu.

Adobe prodává všechny své produkty nepřímým prodejním kanálem. Autorizovanými distributory pro Česko i Slovensko jsou Amos Software a Tech Data Distribution.

Softwarový výrobce získal do tuzemského týmu i další posily.

Jitka Tokarčíková (35) nastoupila na pozici territory account managera. Nová manažerka si přináší zkušenosti z obchodních pozic ve společnostech Dell, Eurotel (dnes O2) a HP. Jejím hlavním úkolem bude prodej dokumentových řešení Adobe a péče o zákazníky z komerční oblasti v ČR i SR.

Tomáš Krcha (24) přichází do pozice Platform Evangelist pro webové technologie, kde bude mít na starost šíření povědomí o online technologiích a řešeních Adobe se zaměřením se na platformu Flash a prostředí Flex a AIR. Tomáš Krcha dříve působil jako vývojář multimediálních řešení v Pro-Zeta Broadcasters.Komentáře