Lidé: Simon Kaluža ředitelem SAP v regionu CEE

Společnost SAP jmenovala na začátku roku nového výkonného ředitele pro region CEE, stal se jím Simon Kaluža.

Lidé: Simon Kaluža ředitelem SAP v regionu CEESimon Kaluža bude řídit činnost společnosti SAP také v České republice. K dalším zemím, které bude mít na starosti, patří například Polsko, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko nebo Slovinsko.

Hlavním úkolem Simona Kaluži a jeho týmu bude rozšiřovat aktivity společnosti v regionu střední a východní Evropy, kde SAP působí v řadě různých segmentů trhu od státní správy přes velké podniky až po malé a střední firmy.

„Mým hlavním cílem je urychlit adopci inovativních řešení SAP napříč celým regionem. Jde zejména o in-memory technologii, nástroje pro pokročilou byznys analýzu a mobilní a cloudová řešení,“ uvedl ke svému jmenováná Simon Kaluža.

Před rokem 2010, než Simon Kaluža nastoupil do SAP, působil ve společnostech ComTrade Group a Hermes SoftLab. Poté převzal vedoucí pozici v SAP ve Slovinsku, kde pobočka přesáhla stanovené strategické cíle. Následně byl povýšen do vedení SAP Adriatic. Pod jeho vedením byl tento region vyhlášen jako nejúspěšnější obchodní jednotka SAP ve střední a východní Evropě. Od roku 2012 pak měl na starosti celý region jihovýchodní Evropy.

Na pozici nahradil výkonného ředitele pro region CEE Manfreda Josepha, který se stal generálním ředitelem pro oblast Finacial Services v regionu EMEA.

Simon Kaluža je původem ze Slovinska, kde vystudoval na Univerzitě v Lublani obor elektronika a informační technologie.

Zdroj: SAP

Úvodní foto: SAP

Komentáře