Lidé: Roman Teiml generálním ředitelem společnosti SAP ČR

Společnost SAP ČR jmenovala na pozici generálního ředitele Romana Teimla. Ten ve funkci vystřídá Petra Viktoru, který ze společnosti odchází.Roman Teiml, generální ředitel společnosti SAP ČRRoman Teiml (46) byl 1. 3. 2011 jmenován generálním ředitelem společnosti SAP ČR. Na pozici vystřídal Petra Viktoru, který českou pobočku společnosti dočasně vedl od loňského února a po 12 letech společnost opouští.

Petr Viktora pracoval pro SAP od roku 1999. Původně byl odpovědný za vztahy s klíčovými zákazníky SAP především z oblastí telekomunikací, utilit, médií nebo poskytovatelů služeb. Funkci generálního ředitele převzal dočasně po Radomíru Kolaříkovi, který na svou pozici rezignoval na začátku roku 2010.

Před nástupem do společnosti SAP ČR působil Roman Teiml 8 let ve společnosti IBM, kde zastával několik manažerských pozic v Global Business Services. Působil například jako ředitel pro Rusko a Společenství nezávislých států nebo jako vedoucí partner pro průmyslový sektor v regionu CEE (střední a východní Evropa). V minulosti pracoval ve společnostech PwC Consulting a Accenture (dříve Andersen Consulting).

Roman Teiml vystudoval zahraniční obchod na Vysoké škole ekonomické v Praze, hovoří anglicky a rusky. Je ženatý a má 3 děti. Jeho zájmem jsou rodina, sport a cestování.

Zdroj: SAP ČR, ChannelWorldKomentáře