Lidé: Righard Zwienenberg členem týmu technologické divize společnosti Eset

Společnost Eset oznámila rozšíření týmu technologické divize o Righarda J. Zwienenberga. Spolu s dalšími technologickými experty bude jako výzkumník pracovat v bratislavském sídle společnosti a také v Nizozemsku, odkud pochází.Righard Zweinenberg, člen oddělení výzkumu ve společnosti EsetRighard Zwienenberg začal počítačové viry zkoumat v roce 1988, poté, co na jednom ze systémů Technické univerzity v Delftu našel škodlivý kód. Od té doby se věnuje studiu počítačových virů a způsobům jejich detekce.

V roce 1995 nastoupil do oddělení výzkumu a vývoje společnosti ESaSS BV – vývojářů antivirové firmy ThunderByte. O tři roky později společnost koupila firma Norman Data Defense Systems, díky čemuž se Zwienenberg stal jedním z vývojářů antivirových aplikací Norman Virus Control. V roce 2005 byl v této firmě jmenován ředitelem pro výzkum.

Poté, co byla založena organizace AMTSO (Anti Malware Testing Standards Organization), byl zvolen jejím prezidentem a nyní zde bude zastupovat Eset.

Momentálně působí Zwienenberg jako viceprezident AVAR (Association of anti Virus Asia Researchers) a je také členem organizace WildList, která se zabývá výzkumem počítačových virů, které se volně šíří mezi uživateli (tzv. In the Wild viry). Kromě toho je Zwienenberg od roku 1991 členem CARO (Computer Antivirus Research Organization).

Mezi jeho koníčky nepatří jen studium škodlivých kódů, ale i techniky šifrování a obecně oblast bezpečnosti. Před několika lety se opět začal věnovat magii a hře na bicí. Údajně proto uvažuje o vstupu do rockové skupiny Esetu s názvem Lost Clusters., jejímiž členy jsou i Miroslav Trnka a Richard Marko.

První počítačový virus jsem analyzoval v roce 1987, jen o rok později se s prvním virem setkal Righard. Po více než dvou desetiletích v antivirovém průmyslu je Righard jeho velkou hvězdou, určitě bude skvělým členem našeho týmu,” uvedl v tiskovém oznámení Miroslav Trnka, spoluzakladatel společnosti Eset, která letos slaví dvacáté výročí od svého vzniku.

Zdroj: EsetKomentáře