Lidé: Richard Guga vede Citrix v EEC

Citrix Systems, jmenovala Richarda Gugu na pozici regionálního ředitele pro východní část střední Evropy. Odkud přichází a jaké jsou jeho úkoly?Richard Guga, regionální ředitel pro východ střední Evropy ve společnosti CitrixRichard Guga povede na pozici generálního ředitele specializovaný obchodní tým s úkolem posílit pozici společnosti Citrix ve východní části střední Evropy (včetně České republiky a Slovenska). V oblasti implementací a udržování vztahů se zákazníky a partnery má více než 12 let zkušeností.

Podle Miloše Hrnčára, viceprezidenta pro oblast východní části EMEA ve společnosti Citrix Systems, by měl Richard Guga posílit pozici společnosti jako předního dodavatele virtuálních počítačových řešení, která pomohou firmám poskytovat IT prostředky jako službu na vyžádání prostřednictvím vlastních virtualizačních, síťových a cloud computingových technologií.

Richard Guga přichází ze společnosti Microsoft, kde působil jako vedoucí pracovník obchodního oddělení s odpovědností za rozvoj prodeje řešení Microsoft Dynamics ve střední a východní Evropě. Dříve pracoval na různých pozicích zaměřených na mezinárodní aktivity.

Předtím Richard Guga vedl odborný poradenský obchodní tým firmy Oracle v USA a v polovině 90. let minulého století také pracoval jako přispívající člen týmu organizujícího program rozvoje slovenské ekonomiky sponzorovaného v rámci USAID (United States Agency for International Development).

Richard Guga získal bakalářský titul v oboru biochemie na University of Toronto a titul MBA v oboru managementu a mezinárodního obchodu na City University Bellevue ve státu Washington v USA.

V České republice má Citrix 17 certifikovaných partnerů v oblasti dodavatelů řešení (platinovými jsou Autocont CZ, Orbit a S&T). Na Slovensku působí 11 certifikovaných partnerů (platinový je PosAm).

Zdroj: Citrix, ChannelWorldKomentáře