Lidé: Radovan Dršata regionálním ředitelem divize HP Software

Softwarové aktivity společnosti Hewlett-Packard na českém, maďarském a slovenském trhu nově řídí Radovan Dršata. Jaké před ním stojí úkoly a o jaké dosavadní zkušenosti se při jejich plnění může opřít?

Lidé: Radovan Dršata regionálním ředitelem divize HP SoftwareLidé: Radovan Dršata jmenován regionálním ředitelem divize HP SoftwareNa pozici regionálního ředitele divize HP Software pro Českou republiku, Maďarsko a Slovensko nastoupil od června Radovan Dršata (49). Jeho přímým nadřízeným je Andreas Stejskal, ředitel HP Software ve středoevropském a východoevropském regionu (CEE).

V nové pozici Radovan Dršata řídí veškeré softwarové aktivity společnosti Hewlett-Packard na českém, maďarském a slovenském trhu. Zodpovědný je zejména za plnění obchodních cílů, rozvoj nových aktivit, růst tržního podílu a řízení mezinárodních týmů zajišťujících podporu všech dílčích součástí softwarového portfolia HP.

Před svým příchodem do společnosti Hewlett-Packard pracoval v konkurenční firmě IBM, kde zastával několik manažerských pozic v rámci České republiky i středoevropského a východoevropského regionu.

Radovan Dršata v IBM vybudoval a řídil tým specializovaný na software, rozvíjel strategické outsourcingové služby, vedl obchodní aktivity řešení Lotus Software a byl rovněž zodpovědný za řízení softwarové divize IBM v České republice.

Radovan Dršata žije od roku 1991 v Rakousku.  Zde zastával post ředitele rakouské pobočky společnosti Rational Software, kterou koupilo IBM v roce 2003 a právě od té doby pod druhou společnost přešel. Celkově má více než dvacetileté zkušenosti z působení v oblasti IT na mezinárodní scéně.

Je absolventem ČVUT v Praze, kde v roce 1986 dokončil studia elektrotechnické fakulty. Poté získal doktorát na Vienna University of Economics and Business a titul MBA z California State University Hayward.

Je ženatý a má dvě dospělé dcery. Mezi jeho koníčky patří jóga, severská chůze, horská kola a věnuje se také tvůrčímu psaní. Dosud publikoval dvě knihy: Kolíne, Kolíne… stálo to za to (2008) a Modré patky (2011).

Zdroj a foto: Hewlett-Packard
Úvodní foto: HP

Komentáře