Lidé: Pavel Šuk Vice President of Engineering v Keriu

Společnost Kerio Technologies, poskytovatel softwarových řešení pro komunikaci a síťovou bezpečnost, minulý týden jmenovala na pozici Vice President of Engineering Pavla Šuka. Jaké jsou jeho cíle v nové pozici?Pavel získal titul Ing. na ČVUT v Praze. Do Keria přichází ze společnosti Sun.Pavel Šuk si do Keria přináší více jak 20 let odborných zkušeností a v nové pozici s globální působností je zodpovědný za vedení produktové strategie a řízení vývoje produktů Kerio WinRoute Firewall a Kerio MailServer. Tým více jak 70 lidí bude nový manažer řídit z hlavního vývojového centra Keria v Plzni.

„Počítačová bezpečnost je takový věčný boj, v dnešní době je pro jednotlivce těžké sledovat všechna možná nebezpečí a neustále na ně reagovat. Naše produkty, právě díky zkušenému týmu i výborné spoluprácí s dalšími firmami v oblasti počítačové bezpečnosti, jsou v této oblasti na špičce. Rychlý vývoj IT technologií vyžaduje i rychlou odezvu v našich programech, v podstatě neustálou inovaci, což bude mým hlavním cílem,“ představil své plány pro ChannelWorld  Pavel Šuk.

Před jmenováním do nové pozice v Keriu působil Pavel Šuk devět let ve společnosti Sun Microsystems, kde se podílel na vývoji řešení NetBeans a Forte Tools. Od roku 2005 byl ředitelem pražského vývojového centra Sun Mictosystems v České Republice, které se pod jeho vedením rozšířilo ze 150 na 300 osob. Za své výkony na pozici v Sunu získal zvláštní ocenění za skvělé vedoucí schopnosti a za řízení globální strategie vývojových center. Ještě před nástupem do společnosti Sun působil Pavel Šuk jako vývojář ve firmě Compu-Shack.

V případě Kerio Technologies se nejdená o prvního Čecha, který se uchytil ve výkonném managementu společnosti. Viceprezidentem pro světové prodeje se stal v loňském roce Miroslav Křen.Komentáře