Lidé: Jiří Spour technickým ředitelem českého Esetu

Česká pobočka společnosti Eset má nového technického ředitele. Stal se jím Jiří Spour. Odkud a s jakými zkušenostmi přichází? Co bude mít na starost?

Lidé: Jiří Spour technickým ředitelem českého EsetuLidé: Jiří Spour technickým ředitelem českého ESETuDo české pobočky společnosti Eset, výrobce multiplatformního bezpečnostního softwaru, nastoupil Jiří Spour jako nový technický ředitel. Zároveň stal členem představenstva pobočky společnosti v České republice.

Šestatřicetiletý Spour bude zodpovídat za veškerá technická a technologická aktiva společnosti, což zahrnuje mj. řízení vývoje interních systémů pro českou pobočku společnosti Eset a řízení provozu informačních technologií.

V neposlední řadě bude mít na starost také technickou podporu pro produkty, které Eset poskytuje. Jde například o antivirus NOD32 či bezpečnostní řešení Smart Security pro domácnosti a Endpoint Security pro firmy.

Nabídku od Esetu chápu jako ocenění své dosavadní práce v jiných společnostech. Jsem rád, že se můžu stát součástí technologicky orientované firmy, která patří mezi nejvýznamnější v oblasti počítačové bezpečnosti,“ okomentoval Jiří Spour  v tiskové zprávě nástup k novému zaměstnavateli.

První zkušenosti s vývojem softwaru začal sbírat už během studia na pražském ČVUT. V roce 2001 nastoupil do tehdejšího Českého Telecomu, kde měl na starost správu a vývoj informačních systému pro zajištění bezpečnosti. Později se ujal vedení týmu technické podpory.

Do společnosti Eset přichází z České pojišťovny, kde od roku 2005 zastával různé vedoucí pozice. Naposledy zde působil jako šéf odboru systémů životního pojištění.

Zdroj: Eset

Úvodní foto: Eset

Komentáře