Lidé: Jane Gilson odchází do Německa. Microsoft hledá nového ředitele

Německá pobočka společnosti Microsoft dnes jmenovala Jane Gilson na pozici marketingové a obchodní ředitelky. Po třech a půl letech v roli generální ředitelky tak Jane Gilson odchází z České republiky. Kdo přijde po ní?Jane Gilson  odchází do Německa. Microsoft hledá nového ředitele.V rámci německé pobočky nahradí Jane Gilson Ralpha Hauptera, který od 1. 5. 2010 působí na pozici generálního ředitele. Zodpovědná bude za marketing a řízení obchodních skupin. Česká pobočka uvedla, že po dnešním vydání této zprávy zahájila výběr na pozici generálního ředitele.

V pozici generální ředitelky české pobočky společnosti Microsoft Jane prokázala silný smysl pro inovace, konkurenční cítění a profesionální vedení lidí,” uvedl v oznámení Vahé Torossian, víceprezident společnosti Microsoft pro střední a východní Evropu. „Jane vždy prosazovala lidský přístup k obchodu, který jistě podpořil úspěch jejího týmu v globálním i českém prostředí a pomohl udržet špičkovou výkonnost české pobočky i v době krize. Těšíme se, že Jane využije tyto hodnotné manažerské schopnosti i v její nové roli.

Jane Gilson začínala přímo v centrále Microsoftu v Redmondu na pozici ředitele divize Windows Embedded, kde působila od roku 2002 do 2007. Poté odešla do Prahy na pozici obchodní a marketingové ředitelky, ze které byla velmi rychle jmenována do role generální ředitelky. Za její působení se česká pobočka zařadila mezi nejlepší zaměstnavatele České republiky, ale také mezi 10 TOP českých společností.

Jane Gilson se tak stala jednou z prvních žen mezi českými a slovenskými mladými prezidenty a členy výboru Americké obchodní komory. Vystupovala jako pravidelný řečník v rámci vládních aktivit ale i iniciativ zaměřených na podporu žen v oblasti technologií a vedení lidí, a to jak na české, tak mezinárodní úrovni. V roce 2010 získala titul Lady Professional. Před vstupem do Microsoftu pracovala na různých marketingových pozicích pro společnosti jako Active Voice, Acadio, Talisma, iCat and KPMG Peat Marwick.

Ráda bych poděkovala členům top managementu i celé české pobočce za úspěchy, kterých jsme společně dosáhli. A těším se na další, protože vím, že jich bude mnoho. Ačkoliv mi budou chybět přátelé a kolegové z České republiky, čeká mě řada novinek a příležitostí využít své schopnosti pro rozvoj německé pobočky,“ uvedla v tiskovém oznámení ke svému ochodu Jane Gilson.

Zdroj: MicrosoftKomentáře