Lidé: Jan Přerovský a Iva Herlesová novými tvářemi ve vedení českého Microsoftu

Česká pobočka Microsoftu má nového obchodního ředitele pro významné zákazníky a novou ředitelku pro rozvoj obchodu. Odkud a s jakými zkušenostmi personální posily do Microsoftu přišly?

Lidé: Jan Přerovský a Iva Herlesová novými tvářemi ve vedení českého MicrosoftuČeská pobočka společnosti Microsoft má s platností od 1. 1. 2013 dva nové členy top managementu. Obchodním ředitelem pro významné zákazníky a partnery se stal Jan Přerovský, ředitelkou pro rozvoj obchodu pak Iva Herlesová.

Jan Přerovský působil posledních několik let jako podnikatel a investor ve Spojených státech amerických. Dříve přes 18 let pracoval v IT společnostech LCS International  a Asseco Czech Republic, kde v obou případech působil na pozicích generálního ředitele a předsedy představenstva.

Iva Herlesová přišla do Microsoftu ze společnosti Datasys. Od roku 2011 zde působila na pozici výkonné ředitelky a dříve zastávala roli obchodní ředitelky. Předchozích dvanáct let strávila na různých pozicích v české pobočce společnosti IBM. Prošla též firmami Logica a Compaq Computer.

Nový obchodní ředitel českého Microsoftu pro významné zákazníky a partnery Jan Přerovský studoval na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze. Je ženatý, má dva syny a ve svém volném čase se rád se svou rodinou věnuje golfu, kiteboardingu a potápění.

Nová ředitelka českého Microsoftu pro rozvoj obchodu Iva Herlesová absolvovala obor automatizované systémy řízení na VŠE Praha. Je vdaná, má jednu dceru a ve svém volném čase se věnuje rodině, cestování a různým sportům, jako je tenis, squash, cyklistika nebo lyžování.

Zdroj: Microsoft

Úvodní foto: Microsoft

Komentáře