Lidé: David DeWalt odstupuje z pozice prezidenta McAfee

McAfee, dceřiná společnost Intelu, oznámila odchod Davida DeWalta z funkce prezidenta. Vedení si rozdělí dva co-prezidenti.Lidé: DeWalt odstupuje z pozice prezidenta McAfeeVýrobce mikroprocesorů, který dokončil akvizici McAfee za 7,68 miliardy dolarů v únoru, jmenoval do vedení společnosti co-prezidenty Michaela DeCesara a Todda Gebharta. David DeWalt, který doposud působil jako prezident a výkonný ředitel McAfee, zůstane nadále jako člen představenstva společnosti.

David DeWalt se posouvá dál a hledá další příležitosti, uvedl Joris Evers, tiskový mluvčí McAfee. „Dave vždycky říkal, že chce být znova výkonným ředitelem, takže tuto pozici hledá nekonkurenční společnosti,“ dodal Joris Evers.

Ponechám McAfee v dobrých rukou,“ uvedl David DeWalt v tiskovém prohlášení. „Dosáhli jsme dobrých výsledků, rekordního kvartálu a řady inovací,“ dodal.

Intel hledí na bezpečnost mobilních zařízení a cloudu

Michael DeCesar je výkonný viceprezident globálního provozu a Todd Gebhart působí jako výkonný viceprezident a ředitel pro consumer, mobilní oblast a malé podniky. Dva noví coprezidenti budou reportovat Renee Jamesovi, senior viceprezidentovi a řediteli skupiny ve společnosti Intel a také předsedovi představenstva společnosti McAfee.

Intel oznámil, že s akvizicí McAfee doufá v posílení nabídky hardwarového a softwarového zabezpečení. Výrobce chce zlepšit bezpečnostní funkce u produktů jako procesory Atom s cílem udělat mobilní zařízení bezpečnějšími. Společnost chce také přinést specializované softwarové a hardwarové funkce pro zabezpečení cloudu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře