Lidé: Carmen Du Bois obchodní a marketingovou ředitelkou Microsoftu

Společnost Microsoft jmenovala 1. 8. Carmen Du Bois do pozice obchodní a marketingové ředitelky. Odkud přichází?Carmen Du Bois, obchodní a marketingová ředitelka společnost  MicrosoftBelgičanka Carmen Du Bois bude, stejně jako její předchůdce Petr Karásek, zodpovědná za koordinaci obchodních divizí a realizaci marketingových aktivit společnosti.

„Velmi se těším na spolupráci s českými kolegy a pevně doufám, že mé dosavadní zkušenosti přispějí ke zdárnému využití všech příležitostí, které český trh nabízí,“ uvedla v tiskovém oznámení nová ředitelka ke svému jmenování.

Carmen Du Bois nastoupila do Microsoftu v roce 2005. Dříve působila na pozici obchodní a marketingové ředitelky ve společnostech Hostbasket (dnes Telenet) a Dewildecbt (dnešní Explio). Do České republiky přichází po šestiletém působení v belgické pobočce Microsoftu, kde byla v zodpovědná za obchod, marketing, obchodní plánování, sjednocenou komunikaci a jednu dobu také za vedení divize Information Worker.

Do Prahy se přistěhovala se svým partnerem a psem a mezi její hlavní záliby patří sport, četba a společné akce s přáteli.

Studium filologie na univerzitě v Gentu úspěšně ukončila v roce 1994 a poté v roce 2005 získala titul MBA General Management na Vlerick Leuven Gent Management School.

Petr Karásek opustil pozici obchodního a marketingového ředitele po třech a půl letech, ale v Microsoftu zůstává. Od 1. 5. 2011 zastává pozici manažera pro obchodní plánování a operace pro střední a východní Evropu.

Zdroj: MicrosoftKomentáře