Lidé: Andreas Zeitler ředitelem českého a slovenského Symantecu

Symantec, výrobce bezpečnostního software, mění v české a slovenské pobočce vedení. Odchází její dlouholetý ředitel Radek Smolík, kterého nahrazuje Andreas Zeitler. Jedná se však o řešení dočasné. Jaký bude další postup a proč odchází bývalý ředitel?Andreas Zeitler je ve své pozici zodpovědný za region do kterého patří Německo, Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Maďarsko, Česká republika, Rumunsko, Bulharsko, Slovensko a BalkánAndreas Zeitler, viceprezident EMEA Central, Symantec, bude českou a slovenskou pobočku dočasně řídit od dubna. Ve funkci nahrazuje Radka Smolíka, jenž stál u zrodu obou národních poboček a řídil je více než devět let. Radek Smolík odchází z firmy na vlastní žádost a chystá se čelit novým výzvám ve vlastním podnikání.

Andreas Zeitler je viceprezidentem a regionálním managerem EMEA Central ve společnosti Symantec od prosince 2006. Dříve pracoval v německé firmě BMC Software, v níž zastával funkci regionálního viceprezidenta, dále pak působil ve společnostech Software AG (výkonný viceprezident), Lotus Development, Central Point Software a Novell. Andreas Zeitler má dvacetiletou profesní zkušenost v oblasti softwarového inženýrství, marketingu a managementu. Dále má bohaté obchodní zkušenosti ze zemí regionu EMEA a Blízkého Východu.

Nastupující ředitel v této souvislosti prostřednictvím tiskového oznámení uvedl: „Chtěl bych Radku Smolíkovi poděkovat za vše, co pro Symantec za dobu svého působení ve firmě vykonal. Česká republika a Slovensko jsou pro nás mimořádně důležité z pohledu dalšího růstu v regionu střední Evropy. V této chvíli hledáme správného kandidáta, který tyto země bude řídit, a naváže na úspěchy, kterých Radek Smolík v uplynulých letech dosáhl."Komentáře