Lidé: Andis Šteinmanis bude šéfovat Kaspersky Lab v České republice

Šéfem Kaspersky Lab pro Českou republiku se nově stává Andis Šteinmanis, který má posílit pozici firmy na českém trhu a více se zaměřit na podnikové zákazníky. Jaké zkušenosti a kde dosud sbíral?Lidé: Andis Šteinmanis bude šéfovat Kaspersky Lab v České republiceSpolečnost Kaspersky Lab, která se zabývá vývojem bezpečnostního softwaru, jmenovala nového ředitele pro Českou republiku. Stal se jím Andis Šteinmanis, dosavadní šéf Kaspersky Lab pro Pobaltí.

Andis Šteinmanis  přichází do České republiky s úkolem posílit pozici Kaspersky Lab na zdejším trhu. Kromě řízení aktivit v České republice a Pobaltí bude mít na starosti také Slovensko a Maďarsko.

Česká republika je pro společnost Kaspersky Lab velmi důležitým trhem. Kromě spotřebitelského trhu se hodláme zaměřovat také na podnikové zákazníky. Rádi bychom například zvýšili podíl v segmentu malých a středních podniků,” uvedl Andis Šteinmanis ve zprávě pro média.

Není to jeho první česká mise. V minulosti totiž přechodně působil také jako ředitel softwarové divize IBM Česká republika.

V IBM pracoval především na obchodních pozicích celkem sedm let. Zkušenosti sbíral rovněž ve společnosti Misys Banking Systems a působil jako IT manažer u Lotyšských drah.

Andis Šteinmanis vystudoval výpočetní systémy na Technické univerzitě v Rize. Pro společnost Kaspersky Lab pracuje od roku 2010.

Zdroj a foto: Kaspersky Lab
Komentáře