Konkurence: SAP udělil Quality Awards 2011, bodovali i partneři z ČR

Společnost SAP předala ocenění projektům, které v regionu střední a východní Evropy vynikají kvalitou a úspěšným zavedením principů řízení rizik a kvality. Tři oceněné projekty dodali čeští partneři. Kteří to jsou?Zástupci společnosti ČEPS a implementačního partnera - Mibcon přebírají ocenění od Jiřího Synáčka a Romana Tejmla ze společnosti SAP. Zástupci společnosti Panasonic Automotive Systems a implementačního partnera - Atos Czech Republic přebírají ocenění od Jiřího Synáčka a Romana Tejmla ze společnosti SAP.

zleva: Jiří Synáček, zástupci společnosti Čeps, Mibcon, Roman Tejml (SAP ČR)Ceny za kvalitu udílí SAP každoročně projektům, které ve svém průběhu od plánování až po ostrý provoz dosahují nejlepších výsledků a jsou v souladu s deseti principy kvality tohoto výrobce.

Klienty a partnery ze střední a východní Evropy uvítal v pražském sídle Roman Teiml, ředitel společnosti SAP CZ. Kromě stručného shrnutí historie působení SAPu na českém trhu upozornil, že deset z deseti největších firem v ČR jsou jejich klienty.

Poté se ujal slova Jiří Synáček, SAP CEE quality director, a postupně vyhlásil vítěze v jednotlivých kategoriích.

Ocenění za kvalitu v regionu střední a východní Evropy za rok 2011 získaly projekty:

Malé a střední podniky

  • Gold (ČR): SAP Business Planning and Consolidation pro společnost Čeps dodal Mibcon.
  • Silver (Maďarsko): SAP Business One pro iData nasadil OnLive.
  • Bronze (Polsko): SAP Business One pro Savitor implementoval CompuTec.

Velké podniky

  • Gold (ČR): SAP ERP pro Panasonic Automotive Systems Czech dodal Atos Origin (dříve Siemens IT Solutions).
  • Silver (ČR): S&T CZ nasadilo SAP HR-PT Škoda Auto.
  • Bronze (Chorvatsko): SAP Croatia dodal SAP Industry Solution for Retail pro Tisak.

Vítězný projekt v kategorii malé a střední podniky měl za úkol vyjít vstříc potřebám finančnímu managementu společnosti Čeps v oblasti strategického modelování. Hlavním požadavkem bylo nahradit stávající model založený na MS Excel a doplnit ho o detailní model pro controlling a dlouhodobý výhled.zleva: Jiří Synáček (SAP CEE), zástupci společnosti  Panasonic Automotive, Atos Origin, a Roman Tejml (SAP ČR) Cílem bylo vytvořit plánovací prostředí, ve kterém jsou všechny změny a návrhy ihned zahrnuty do všech prediktivních modelů. Nový systém dokáže výpočty, které dříve trvaly týden, provést v čase kratším než jedna sekunda.

V kategorii velkých podniků získal nejvyšší ocenění systém ERP pro Panasonic Automotive Systems Czech. V rámci implementace bylo nahrazeno pět různých systémů jedním ke kterému přistupuje více než 300 uživatelů. Zavedení trvalo 14 měsíců.

Projekt pro Škoda Auto byl zaměřen na elektronizaci procesů při sběru a zpracování dat docházky zaměstnanců. Se systémem pracuje více než 28 tisíc uživatelů.

Odměna pro partnery

Na ocenění mohli projekty jmenovat pouze klienti. O vítězích rozhodovali vedoucí pracovníci společnosti SAP pro ČR a CEE. Partneři jejichž implementace byly oceněny, získali logo, které mohou použít pro další publicitu.

Projekty dodávané partnery Atos a Mibcon zároveň postoupily do finále soutěže na úrovni regionu EMEA. Vítězové EMEA kola budou vyhlášení na na konferenci Sapphire Now 2011, která se koná v listopadu v Madridu.

Zdroj: ChannelWorld, SAP
Galerie
Komentáře