Konkurence: S&T CZ distributorem Plantnode

Systémový integrátor S&T CZ podepsal distributorskou smlouvu s kanadskou společností Shoplogix na systémové řešení Plantnode. Dohodnutá spolupráce se zatím vztahuje na Českou a Slovenskou republiku s možností rozšíření i do dalších více než 20 evropských zemí, ve kterých společnost S&T působí. Co řešení nabízí a dojde k prodeji přes partnery?Plantnode je real-time řešení určené pro výrobu a výrobní management. Jeho prvotním cílem je odhalit skryté rezervy ve výrobě. To má být zajištěno tím, že Plantnode umožňuje pořízení časového snímku výroby a to včetně jednotlivých strojů. Z těchto dat následně software generuje výpočet parametru celkové efektivity zařízení (OEE) a poskytuje jeho analýzu, která zahrnuje výkon, dostupnost, kvalitu, typy prostojů, jejich povahu a četnost, či identifikaci obsluh nebo směn.

Potřebná data se získají komunikací mezi PCL systémy jednotlivých zařízení nebo pořízením fyzických signálů z jednotlivých strojů. Údaje lze do systému Plantnode zadávat i ručně pomocí předdefinovaných číselníků s čárovým kódem. Podle výrobce mezi hlavní výhody patří také rychlá implementace a návratnost investice v řádu měsíců.

Plantnode nemusí fungovat jen jako samostatný produkt. Může být také integrován do ERP řešení systémů SAP, MAX+, Helios aj. nebo tvořit primární zdroj dat pro systémy business intelligence, jako je Cognos, či APS systémy typu Preactor apod.

Partnerský prodej zatím ne

Aktuálně je S&T CZ jediným distributorem produktu pro Českou a Slovenskou republiku, ale exkluzivita není smlouvou zajištěna. Shoplogix využívá obvykle dva partnery v jedné zemi. Integrátor nicméně intenzivně vyjednává o rozšíření distribuční smlouvy do dalších zemí, kde působí.

„Jelikož se jedná o krabicové a poměrně jednoúčelové řešení, budeme zatím realizovat distribuci vlastními silami a kanály. Možnost nabízet Plantnode prostřednictvím třetích stran ale nevylučujeme. Bude to záležet na odezvě a zájmu trhu,“ uvedl na dotaz ChannelWorldu k partnerskému prodeji Jaroslav Střelka, manažer divize průmyslových aplikací technologické společnosti S&T CZ.Komentáře