Konkurence: NextiraOne Czech získala od VMware kompetenci na VDI

NextiraOne Czech, která je VMware Enterprise partnerem, získala novou kompetenci společnosti VMware rozšiřující portfolio řešení v oblasti virtualizace.

Konkurence: NextiraOne Czech získala od VMware kompetenci na VDIVMware Desktop kompetence potvrzuje znalosti a odbornost partnerů pro nasazení virtualizovaných aplikací a desktopů do prostředí podnikové infrastruktury.

Prostřednictvím nové kompetence může NextiraOne poskytovat řešení pro centrální správu infrastruktury virtuálních desktopů. Tato koncepce umožňuje přesun operačních systémů pracovních stanic do datového centra společnosti.

Koncoví uživatelé pak mohou používat různé platformy pro běh virtualizovaných stanic, což může zákazníkům pomoci snížit náklady na IT.

„Místo klasických pracovních stanic se uživatelé budou moci přihlásit ze svých tabletů, chytrých telefonů nebo svých domácích počítačů do virtualizovaných prostředí, která budou obsahovat veškerá data a nastavení, na která byli zvyklí,“ uvedl v oznámení Tomáš Jirák, manažer oddělení IT Infrastructure & Data Center společnosti NextiraOne Czech.

Společnost VMware předpovídá růst trhu s řešeními virtualizovaných desktopů a do roku 2015 odhaduje jejich celosvětový tržní potenciál na 2,3 miliardy dolarů.

Zdroj: NextiraOne
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře