Konkurence: EMC, VMware a Atos zakládají poskytovatele cloudu Canopy

EMC a VMware spolupracují s francouzským poskytovatelem IT služeb, společností Atos, aby vytvořili evropského poskytovatele cloudu – Canopy.Konkurence: EMC, VMware a Atos zakládají poskytovatele cloudu CanopyInspirovaná úspěchem jiných on-line obchodů s aplikacemi pro spotřebitele bude Canopy nabízet platformu prodávající standardní podnikové aplikace. Cílem je vytvoření otevřeného ekosystému pro prodej aplikací od ISV, uvedl Thierry Breton CEO společnosti Atos v konferenčním telefonátu s tiskem.

Canopy ještě stále vyjednává s vývojáři, očekává se však, že app store otevře v dubnu.

Nabízet by do konce roku měla celou řadu aplikací včetně podnikového e-mailu, PLM (product lifecycle management) a ECM (engineering chase management), analytických nástrojů, ERP a CRM, uvedl Breton.

Atos již spolupracuje se společností Ufida, čínským vývojářem softwaru pro správu, s cílem nabízet software jako službu prostřednictvím joint venture Yunano, který ve svém portfoliu nabídne také Canopy.

Canopy budedisponovat i platformou jako službou a plánuje nabízet služby privátního cloudu.

Joint venture bude prodávat své cloudové služby podnikům a organizacím ve veřejném sektoru. Služby budou primárně postaveny na technologiích EMC a VMware. Majoritu ve firmě bude držet Atos, který jmenuje i CEO, EMC a VMware pak budou menšinovými podílníky.

Vedení společnosti bude umístěno v Evropě. Společnosti plánují investovat několik desítek milionů eur a dohodu o investici uzavřou ve druhém čtvrtletí, uvedl Breton. V nové firmě bude podle Bretona pracovat kolem 100 konzultantů a stratégů.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře