Konkurence: Amazon Web Services nabízí aplikace IBM, Microsoftu či SAP na kliknutí

Amazon Web Services oznámilo nové on-line tržiště, které umožňuje zákazníkům nakupovat software a služby řady výrobců na základě hodinové sazby.

Konkurence: Amazon Web Services nabízí aplikace IBM, Microsoftu či SAP na kliknutíKonkurence: Amazon Web Services prodává aplikace IBM, Microsoftu či SAP na kliknutíNa AWS je dostupný komerční software firem IBM, Microsoft, SAP a CA Technologies, ale také open-source jako Drupal CMS, SugarCRM a řada balíků pro vývoj aplikací.

V některých případech je software dostupný bez poplatku, přičemž zákazníci platí pouze za využitý výpočetní výkon a úložiště.

Software lze spustit buď technologií 1-Click od Amazonu nebo přes konzoli Amazon EC2 (Elastic Compute Cloud) pro další správu.

Účtování řeší systém AWS. Existující zákazníci AWS mohou platit za aplikace v rámci svého pravidelného účtu. Natavení ale usnadňuje i účtování výrobcům, kteří ušetří výdaje za marketing a distribuci, uvádí Amazon.

Hlavním smyslem má být umožnění zákazníkům software vyzkoušet bez potíží před tím, než se jej rozhodnou zakoupit. Nasazení aplikací hlavních výrobců softwaru do cloudu Amazonu je však dalším krokem, který omezuje možnosti jeho prodeje menších partnerů. Ti se pak mohou soustředit spíše na migrační a integrační služby.

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorld
Komentáře