Jedna ze tří kritických aplikací běží v cloudu, tvrdí průzkum

Podle průzkumu mezi manažery z Velké Británie a USA již dnes běží jedna ze tří „mission-critical“ aplikací v cloudu a tento poměr by se měl do roku 2015 zvýšit.

Jedna ze tří kritických aplikací běží v cloudu, tvrdí průzkumJedna ze tří kritických aplikací běží v cloudu, tvrdí průzkumPrůzkum mezi 400 IT a byznys manažery (200 z USA a 200 z VB) uvádí, že do roku 2015 bude každá druhá „kritická“ aplikace běžet v cloudu.

V řadě případů manažeři z byznysu však obcházejí IT.

Jen 38 % IT manažerů z USA a 31 % z Velké Británie v průzkumu uvedlo, že byli součástí procesu plánování a výběru výrobce, když obchodní jednotka pořizovala cloud nebo SaaS (aplikaci jako službu) mimo rozpočet IT.

Průzkum sponzorovaný společností SaiPoint také ukazuje rozdíly v postojích. Téměř třetina byznysových uživatelů popisuje podporu ze strany IT obecně jako pouze „dostatečnou“, přičemž dotázaní IT manažeři popsali svou úroveň jako „dobrou či výborou“.

Které kritické aplikace běží v cloudu?

Průzkum uvádí, že primárně „kritické“ aplikace v cloudu spadají do obecných kategorií úložišť a sdílení souborů, správy talentu a komunikace.

Naopak v oblasti správy identity v cloudu zhruba třetina dotázaných IT manažerů uvedla, že nedokáže zajistit kompletní záznam uživatelských práv během jednoho dne. Dvě třetiny IT manažerů uvedly, že si „nejsou velmi jisté“ schopností jejich společnosti prokázat efektivitu interní kontroly přístupových práv v auditu IT.

Zhruba polovina IT manažerů z USA i Velké Británie prozradila, že si není jistá, že dokáže okamžitě udělit či zrušit přístup ke klíčovým aplikacím, když zaměstnanec nastupuje či odchází z firmy. Udělení přístupových práv zaměstnancům často vázně. Během jednoho dne to dokáže pouze 1 z 8 dotázaných podniků v USA v porovnání s 1 z 6 firem z Velké Británie.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře