Invea-Tech kupuje firmu AdvaICT, tvůrce FlowMon ADS

Invea-Tech kupuje 100 % akcií společnosti AdvaICT, která vyvíjí softwarový modul pro detekci anomálií v počítačových sítích FlowMon ADS pro řešení FlowMon firmy Invea-Tech.

Invea-Tech kupuje firmu AdvaICT, tvůrce FlowMon ADSFirma Invea-Tech, výrobce síťových bezpečnostních řešení, kupuje 100 % akcií společnosti AdvaICT. Uvedla to v tiskové zprávě.

Společnost AdvaICT vyvíjí systémy pro detekci anomálií a nežádoucího chování v počítačové síti založené na permanentním vyhodnocování statistik o provozu v síti.

Systémy tohoto typu obecně mají umožnit výrazně zvýšit bezpečnost počítačové sítě díky odhalování provozních i bezpečnostních problémů a to včetně těch, které není možné detekovat tradičními bezpečnostními nástroji.

Hlavním produktem společnosti AdvaICT je FlowMon ADS, tedy softwarový modul pro řešení FlowMon firmy Invea-Tech. Ta toto své řešení nabízí v podobě hardwarového produktu i virtuálního zařízení s podporou virtualizační technologie VMware.

Díky akvizici bude moci Invea-Tech své stávající produktové portfolio doplnit právě o modul FlowMon ADS a rozšířit pokrytí svého řešení FlowMon.

Doplnění našeho stávajícího produkt portfolia o systém automatizované detekce anomálií v síťovém provozu je přirozeným krokem. Věřím tak v posílení naši pozici nejen na domácím trhu, ale především v zahraničí,“ uvedl k akvizici ve zprávě pro média Rostislav Vocilka, výkonný ředitel firmy Invea-Tech.

Pavel Minařík nových technologickým ředitelem firmy Invea-Tech

Do firmy Invea-Tech na post technologického ředitele přichází Pavel Minařík, který tutéž funkci spolu s funkcí výkonného ředitele zastával ve společnosti AdvaICT.

Spojením společností Invea-Tech a AdvaICT upevníme pozici řešení FlowMon na českém trhu, zjednodušíme komunikaci se zákazníky i obchodními partnery a budeme schopni nabídnout vysoce integrované a provázané řešení pro měření a ukládání provozu datové sítě a jeho automatickou analýzu,“ uvedl ve zprávě pro média Pavel Minařík.

Sjednoceným prodejním kanálem v současnosti obsluhujeme osm významných světových trhů včetně Japonska nebo blízkého východu,“ doplnil Pavel Minařík. Finanční detaily akvizice firmy nezveřejnily.

Zdroj: Invea-Tech
Úvodní foto: Invea-tech, AdvaICT

Komentáře