Infor oznámil finanční výsledky za 4. čtvrtletí, obrat z prodeje licencí rostl o 28 %

Výrobce podnikového softwaru Infor oznámil pozitivní finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2011. Kolik firma utržila a v kterých segmentech?

Infor oznámil finanční výsledky za 4. čtvrtletí, obrat z prodeje licencí rostl o 28 %. Firma dosáhla obratu z prodeje licencí 130,1 milionu dolarů, což je o 28 % více jako ve stejném období vloniČtvrté fiskální čtvrtletí Inforu skončilo 31. 5. 2011. Firma dosáhla obratu z prodeje licencí 130,1 milionu dolarů, což je o 28 % více než ve stejném období vloni. Celkový obrat se v daném období zastavil na 509,8 milionech dolarů, což znamená celkový růst o 12 %.

Rychlejší růst byl podle tiskové zprávy tažen prodejem nových produktů a získáním více než 650 nových zákazníků. „Nedávno uvedená integrační platforma Infor ION generuje velký zájem ze strany našich zákazníků,“ uvedl v tiskové zprávě Staphan Scholl, výkonný viceprezident field  operations.

Infor zaznamenal růst v několikra produktových oblastech, přičemž předními segmenty byly ERP software (nárůst 35 %), business intelligence a performance mangement (84 %), veřejný sektor (125 %) a distribuční odvětví (33 %).

Dále zaznamenal Infor ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí 2011 růst prodeje cloudových aplikací. Počet uživatelů se zvýšil na více jak půl milionu.

Infor také nedávno uvedl, že chce zdvojnásobit obrat z nepřímého projede a představil nový partnerský program, který má projede dále podpořit.

Zdroj: IDG News Service, InforKomentáře