Imation kupuje výrobce zálohovacích řešení Nine Technology

Výrobce úložných médií Imation oznámil dokončení akvizice duševního vlastnictví a dalších aktiv poskytovatele on-line zálohování Nine Technology.Imation kupuje výrobce zálohovacích řešení Nine TechnologyImation, výrobce páskových, optických a výměnných diskových a flash jednotek, uvedl, že primárním důvodem akvizice je deduplikační software Nine Technology. Cena nákupu nebyla zveřejněna.

Deduplikační software odstraňuje redundantní data, umožňuje kratší zálohovací cykly, rychlejší obnovu a nižší náklady na infrastrukturu. Získaným duševním vlastnictvím je patentovaná technologie dvouúrovňové blokové deduplikace.

Imation uvedlo, že Nine Technology bude fungovat jako samostatný poskytovatel služeb v oblasti ochrany dat.

Rozhodli jsme se koupit tuto technologii [Nine Technology], protože si uvědomujeme sílu blokové deduplikace. Ta se stane jednou z odlišujících funkcí portfolia ochrany dat pro malé a střední podniky od Imation,“ uvedl v prohlášení Ian Williams, viceprezident globálního marketingu a produktového managementu v Imation.

Řada největších výrobců akvírovala společnosti poskytující deduplikační technologii v nedávných letech. EMC například koupilo Data Domain v roce 2009 a Dell akvíroval Ocarina Networks loni. 

Zdroj: IDG News Service
Komentáře