IFS: Počet uživatelů ERP systémů ve výrobních podnicích roste

Podle průzkumu IFS počet zaměstnanců výrobních firem, kteří používají ERP systémy, roste. Cestu si k nim našli i starší zaměstnanci do 64 let. Jak jsou na tom s obsluhou ERP systémů čeští zaměstnanci?

IFS: Počet uživatelů ERP systémů ve výrobních podnicích rosteIFS: Počet uživatelů ERP systémů ve výrobních podnicích roste.Počet uživatelů ERP systémů ve firmách roste. Vyplývá to alespoň z průzkumu, který provedla společnost IFS, výrobce a dodavatel ERP systémů. Průzkum probíhal v menších a středních výrobních podnicích v České republice a v dalších osmi západoevropských zemích.

Cílem průzkumu bylo získat přehled o počtu a specializaci pracovníků, kteří se díky zavedení ERP systémů do výrobního podniku stávají navzdory své původní profesi aktivními uživateli informačního systému.

Průzkum IFS ukázal, že poměr počtu uživatelů ERP systémů k celkovému počtu zaměstnanců činí od 25 do 30 %. V severských zemích dokonce hranici 30 % překračuje. Naopak v Anglii dosahuje poměr počtu ERP uživatelů jen 18 %, Česká republika se pohybuje přesně na průměru s dosaženými 25 % uživatelů.

Společnost IFS v průzkumu zjistila, že více než čtvrtina zaměstnanců ve výrobních podnicích ve věkové skupině 45 až 64 let používá nebo začala používat informační systémy. IFS zjištění komentuje slovy, že ERP systémy přestaly být doménou špičkových manažerů či IT specialistů.

Osloveny byly výrobní firmy z různých odvětví průmyslu. V každé zemi byly dotazovány v průměru čtyři stovky firem, které zaměstnávají od 100 do 2000 zaměstnanců.

Zdroj: IFS
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře