IDC: Vládní organizace ve střední Evropě nejvíce utratí za systémy pro správu dokumentů

Podle analytické společnosti IDC utratí vlády ve střední Evropě nejvíce za správu dokumentů. Kam dál plynou státní výdaje na IT?

IDC: Vládní organizace ve střední Evropě nejvíce utratí za systémy pro správu dokumentůPodle posledního průzkumu IDC vydají vlády v oblasti označované jako V4, kam patří Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko, největší část IT rozpočtů na správu dokumentů, kterou těsně následuje zajištění on-line přístupu k poskytovaným službám. Podle posledního průzkumu IDC vydají vlády v oblasti označované jako V4, kam patří Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko, největší část IT rozpočtů na správu dokumentů, kterou těsně následuje zajištění on-line přístupu k poskytovaným službám.

Budoucí technologické plány jednotlivých států  se sice liší, ale podle IDC obsahují mimo jiné sjednocenou komunikaci, jednotnou správu uživatelů a jejich oprávnění (identity and access management), business intelligence a analytické technologie.

„Posun směrem k poskytování elektronických služeb a archivaci starých papírových dokumentů znamená, že potřeba virtuálního papírování dosahuje kritické úrovně. To vytváří příležitost pro propojení systémů pro správu dokumentů s backendovými systémy, což například umožní snadný on-line přístup k materiálům pro úředníky i občany,“ říká analytik Mark Yates z IDC.

IDC dále zjistilo, že téměř všechny vládní agentury již vlastní firewall, nástroje pro filtrování webu a ochranu proti spamu. Přibližně 40 % agentur také v příštích 12 měsících plánuje nasadit nástroje pro management incidentů. Bezpečnost je přitom jednou z jejich hlavních priorit.

Dvě třetiny vládních organizací ve střední Evopě používají podle IDC virtualizované servery jako hlavní umístění pro nové aplikace. Cloudové aplikace pak využívá, nebo hodlá v dohledné době nasadit, přibližně polovina z oslovených vládní organizací.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © Mike Kiev - Fotolia.com

Komentáře