IDC: Světový trh storage softwaru dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí 2011 rekordní hodnoty

Analytická společnost IDC zveřejnila výsledky trhu se softwarem pro úložné systémy. Jaké jsou detaily?

IDC: Světový trh storage softwaru dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí 2011 rekordní hodnotyPodle údajů IDC rostl trh storage softwaru v posledním čtvrtletí 2011 meziročně o 10,5 % a dosáhl hodnoty téměř 3,8 miliardy dolarů.Podle údajů IDC rostl trh storage softwaru v posledním čtvrtletí 2011 meziročně o 10,5 % a dosáhl hodnoty téměř 3,8 miliardy dolarů. Čtvrté čtvrtletí tak znamená rekordní obrat trhu. Celkově dosáhly prodeje storage softwaru za rok 2011 hodnoty 14,16 miliardy dolarů a v porovnání s rokem 2010 se jedná o růst 11,6 %.

Jedničkou na trhu storage softwaru ve čtvrtém čtvrtletí 2011 se stalo EMC s podílem 25,7 %. S odstupem jej následují IBM s 19,8 % a Symantec s 15,4% podílem.

Růst kategorie softwaru pro správu zařízení a storage spolu se softwarem pro ochranu a obnovení dat nejvíce přispěly k rekordním výsledkům ve čtvrtletí, když růst činil 17,3 %, respektive 13,8 %.

Segment archivačního softwaru je sice menší, nicméně úspěšný byl v obou sledovaných obdobích. Ve čtvrtém čtvrtletí 2011 rostl o 7,3 % a ve výsledcích za celý rok si polepšil o 12 %. „Růst archivačního segmentu pokračuje i díky archivačním řešením založených na cloudu a také díky růstu množství nestrukturovaných dat jak ve fyzické tak cloudové inftastruktuře,“ tvrdí senior analytik Marshall Amaldas IDC.

Segment archivačního software také přímo ovlivnily velké akvizice, které proběhly v roce 2011. Firma Autonomy akvírovala Iron Mountain a následně pak HP převzalo  Autonomy, čímž se stalo dvojkou na trhu archivačního softwaru.

Doporučujeme také výsledky trhu úložných diskových řešení za stejné období očima analytiků IDC.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © mch67 - Fotolia.com

Komentáře