IDC: Světový trh analytického softwaru rostl v roce 2011 o 14,1 %

Podle analytiků ze společnosti IDC rostl v loňském roce trh analytického softwaru o 14,1 %. Kterým segmentům se dařilo?

IDC: Světový trh analytického softwaru rostl v roce 2011 o 14,1 %Světový trh analytického softwaru se podle IDC vzpamatoval z recese, která nastala v roce 2009, a za loňský rok zaznamenal meziroční růst obratu o 14,1 %Světový trh analytického softwaru se podle IDC vzpamatoval z recese, která nastala v roce 2009, a za loňský rok zaznamenal meziroční růst obratu o 14,1 %.

Ze třech primárních segmentů se v roce 2011 nejvíce dařilo softwaru pro ukládání dat, jehož obrat se zvýšil o meziročně 15,2 %. Segment analytických aplikací rostl ve sledovaném období o 13,3 % a segment business intelligence nástrojů o 13,2 %.

Analytici odhadují, že v dalších letech se bude analytickému softwaru dařit, a meziroční míru růstu (CAGR) do roku 2016 odhadují na 9,8 %. V té době by měla hodnota trhu podle odhadů dosáhnout 50,7 miliardy dolarů.

K růstu dopomůže podle IDC zvýšený zájem o zpracování velkých dat (trend Big Data) a zájem o analytický software ze strany vedoucích pracovníků firem. Podle IDC také nové analytické nástroje, založené na zpracování nerelačních dat pohání výrobce k investicím do výzkumu a vývoje a zároveň k novým akvizicím zaměřeným na získání nových produktů a integraci nových a existujících technologií.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © spiral - Fotolia.com

Komentáře