IDC: Počet stažených mobilních aplikací roste, byznys model se nejspíše změní

Analytická firma IDC zveřejnila predikci pro trh mobilních aplikací. Počty stažení prý budou nadále růst. Jaké jsou podrobnosti?

IDC: Počet stažených mobilních aplikací roste, byznys model se nejspíše změníPředpovídaný růst během pěti let je tak více jak desetinásobnýZveřejněná čísla IDC jsou velmi optimistická. Zatímco v roce 2010 stáhli uživatelé 10,7 miliard aplikací, v roce 2015 dosáhne podle předpovědi počet stažení celkem 182 miliard.

Předpovídaný růst během pěti let je tak více jak desetinásobný. Aktuální údaje společností Google a Apple uvádí, že každá z firem dosáhne měsíčně přibližně 1 miliardy stažených aplikací.

Apple také zveřejnil celkové údaje od spuštění App Store, počet doposud stažených aplikací uživatelů Apple přesahuje 14 miliard.

Zájem uživatelů spolu s vyššími prodeji chytrých telefonů samozřejmě poroste. Autor zprávy Scott Ellison uvádí, že zajímavější než růst stažených aplikací bude schopnost vývojářů je zpeněžit.

Otazník nad obchodním modelem pro další příjmy z mobilních aplikací

V dnešní době závisí většina příjmů vývojářů pouze na prodejích dané aplikace. Scott Ellison tvrdí, že vývojáři aplikací se už pomalu snaží napodobovat herní průmysl, který přišel s platbou za další herní úrovně a nové funkce. Podobný model by to podle Ellisona mohl fungovat i u klasických aplikací.

Nejprve však budou muset vývojáři změnit celý byznys model a případně i strukturu aplikací, aby mohli nabízet další funkce či aktualizace za poplatek.

Zdroj: IDG News Service
Titulní foto: © iQoncept - Fotolia.comKomentáře