IDC: Největším přínosem ERP pro firmy je transparentní podnikání

Studie IDC jménem společnosti IFS odhaluje, jak mohou podniky implementací ERP systémů dosáhnout trvalé návratnosti investic.

IDC: Největším přínosem ERP pro firmy je transparentní podnikáníIDC: Management firem požaduje transparentní podnikáníPrůzkum IDC, do kterého se v rámci rozhovorů zapojili zákazníci společnosti IFS po celém světě, ukázal, že za nejdůležitější faktor vedení dotázaných firem považuje transparentnost podnikání.

Hned za ním následovala efektivní respektivě jednotná infrastruktura, lepší přístup k podnikovým datům a lepší přehled o vztazích se zákazníky, a tím lépe reagovat na jejich požadavky.

Studie vychází z rozhovorů s výkonnými pracovníky sedmi společností, jež implementovaly IFS Aplikace ve Spojených státech, Velké Británii, Austrálii, Polsku, Španělsku, Norsku a Nizozemsku.

Podle IDC více než 60 % organizací využívá starší systémy, které sice mohou podpořit každodenní obchodní aktivity, ale neposkytují dostatečnou transparentnost podnikání, nedokážou zohlednit změny v procesech a nedostatečně podporují automatizaci. Staré systémy také údajně ztěžují zvýšení přehlednosti a rozšíření podnikání do zahraničí.

Je velmi zajímavé sledovat, že výhody implementace plně integrovaného řešení převažují nad vnímanými obtížemi, zejména s ohledem na skutečnost, že tisíce organizací stále lpí na starých systémech,“ uvedl Anders Munk Ebbesen, research manager, IDC Nordic.

Zdroj: IFS
Úvodní foto: © Beboy - Fotolia.com

Komentáře