IDC: Nabídněte business analytics software jako službu a čeká vás růst

Ve své lednové zprávě předpovídá analytická společnost IDC pro příští tři roky růst business analytics softwaru na trhu SaaS. Bude to příležitost také pro vás?Busines Analytics v segmentu SaaS (Software jako služba) poroste podle IDC do roku 2013 meziroční mírou růstu CAGR 22,4 %, to je třikrát tolik, co trh s běžným softwarem pro BABusines Analytics v segmentu SaaS (Software jako služba) poroste podle IDC do roku 2013 meziroční mírou růstu CAGR 22,4 %, to je třikrát tolik, co trh s běžným softwarem pro BA.

Stoupající poptávku po business analytics řešení se snaží uspokojit čím dál větší množství poskytovatelů právě formou SaaS. Na trhu je totiž největší zájem o často aktualizovaná řešení, která si lze jednoduše předplatit a nevyžadují vysoké počáteční náklady. Software jako služba tyto výhody nabízí.

Omezené rozpočty firem dělají v současné době SaaS  z hlediska nákladů zajímavým řešením pro poskytování důležitých služeb, kdy firmy dostanou svá řešení a zároveň nepřekročí stanovený rozpočet. Podle IDC jsou totiž rozpočty na IT velmi napjaté a není vhodná doba na budování případně koupi kompletních řešení pro specifické obchodní problémy. Méně nákladné řešení formou SaaS je pro firmy v současné době výhodnější a IDC předvídá, že během následujících třech let proto trh se SaaS dále poroste.

Na omezené rozpočty podniků upozorňuje ve svém výzkumu i společnost Gartner, podle níž se letošní rozpočty na IT vrátí na úroveň z roku 2005.Komentáře