IDC: Evropský softwarový trh poroste letos o 3,1 %

Analytická firma IDC zveřejnila odhad vývoje evropského softwarového trhu. Jaké jsou podrobnosti?Softwarový trh v Evropě poroste v roce 2012 podle odhadů IDC o 3,1 %. Softwarový trh v Evropě poroste v roce 2012 podle odhadů IDC o 3,1 %. Klíčovými prvky pro letošní rok jsou socializace a konzumerizace IT a zpracování velkých dat (tzv. Big data).

Socializace podnikových systémů se v současné době týká zejména CRM, nástroje pro business analytics a správu lidských zdrojů budou podle IDC následovat.

Z pohledu konzumerizace zaměstnanci stále častěji požadují možnost využívat vlastní zařízení v podnikové síti. To je ale proti současným zásadám bezpečnosti infrastruktury.

„Pro získání kontroly nad rozličnými mobilními přístroji by IT manažeři měli investovat do řešení pro management mobilních zařízení a aplikací,“ říká Carla Arend z IDC. Analytici očekávají, že v roce 2012 budou organizace přecházet ke cloudově orientovaným řešením, která mimo jiné zajistí rychlou a snadnou správu mobilních zařízení, aplikací a dat.

Pro letošní rok IDC také předpovídá, že Microsoft uspěje s platformou Azure, zatím ale pouze u středně velkých podniků. Letos také podle odhadů analytiků poroste počet firem využívajících software jako službu.

Zdroj: IDCKomentáře