IDC: ERP systémy mohou snížit produktivitu a agilnost podnikání

Globální studie provedená společností IDC na objednávku IFS odhalila, že méně než třetina společností považuje své podnikové aplikace za intuitivní a snadno použitelné.IDC: ERP systémy mohou snížit produktivitu a agilnost podnikáníPrůzkum, kterého se účastnili ředitelé a zástupci nejvyššího vedení ze sedmi různých odvětví, prokázal, že použitelnost a flexibilita hrají při hodnocení podnikového aplikačního softwaru významnou roli.

Studie zkoumala společnosti ve Spojených stárech, Velké Británii, Německu, Francii, Beneluxu, Skandinávii a Indii.

Přestože většina společností (60 %) bere při nákupu nového systému v potaz použitelnost (24 % dotázaných ji dokonce považuje za nejdůležitější faktor), méně než třetina (29 %) všech dotázaných používá intuitivní a uživatelsky přívětivé podnikové aplikace. Více než polovina (60 %) dotázaných je toho názoru, že některé úlohy spojené s používáním podnikových aplikací jsou ztrátou času a více než dvě pětiny (44 %) si myslí, že jejich podnikové aplikace mají negativní vliv na agilnost podnikání.

Necelá polovina (45 %) respondentů očekává během příštích 12 až 24 měsíců významné změny v podnikání a 82 % z této skupiny dotázaných je přesvědčeno, že jejich podnikové aplikace vyžadují úpravy, aby těmto změnám vyhověly.

Průzkum jasně dokazuje, že podnikové aplikace, přestože jsou pro chod podniku zcela zásadní, často snižují produktivitu, protože nenabízejí dostatečně intuitivní uživatelská rozhraní, těžko se integrují, navigace v nich je složitá a navíc postrádají funkci vyhledávání,“ uvádí Anders Elbak, research manager ve společnosti IDC.

Zdroj: IFS
Foto: © MacX - Fotolia.comKomentáře