IDC: Dva virtualizované servery na jeden fyzický, realita do dvou let

Podle výzkumné agentury IDC a společnosti Kaspersky se virtualizace využívá na většině nových serverů a během dalších dvou let dosáhne počet virtualizovaných strojů 18 milionů. Co to číslo vlastně znamená?

IDC: Dva virtualizované servery na jeden fyzický, realita do dvou letIDC: Virtuálních strojů bude do dvou let 18 milionůPočet virtuálních serverů bude dvojnásobný oproti počtu fyzických zařízení. Vyplývá to z analýzy celosvětového trhu, kterou provedla IDC ve spolupráci s Kaspersky Lab. Studie předpovídá, že do roku 2013 budou dvě třetiny veškerých korporátních služeb a aplikací fungovat ve virtuálním prostředí.

Rychlý vývoj je podle analytiků a odborníků způsoben hlavně technologickým pokrokem. Tři čtvrtiny společností, které dnes virtualizaci používají, v ní vidí velký přínos a pokládají ji za prioritu při rozvoji jejich IT infrastruktury. IDC nicméně upozorňuje, že navzdory rozšířené virtualizaci ochrana virtuálních prostředí pokulhává.

Analýza IDC potvrdila závěry, k nimž došla společnost Kaspersky Lab během vlastního průzkumu českého trhu s virtualizací. Ačkoli 71 % oslovených českých společností už implementovalo nebo plánuje implementovat virtualizační řešení, pouhá čtvrtina dotázaných IT  odborníků disponuje dostatečnými zkušenostmi na to, aby dokázali plně pochopit veškerá bezpečnostní rizika v dané oblasti a zvolit správný přístup k ochraně virtuálních prostředí.

Více než třetina oslovených českých specialistů se podle Kaspersky mylně domnívá, že bezpečnostní rizika jsou ve virtuálních prostředích podstatně nižší než v prostředí fyzických.

Zdroj: Kaspersky
Komentáře