IBM zaznamenalo slabé 3. čtvrtletí 2012

Společnost IBM ve 3. kvartálu vygenerovala nižší příjmy, než analytici očekávali.

IBM zaznamenalo slabé 3. čtvrtletí 2012IBM zaznamenalo slabé 3. čtvrtletí 2012Tržby IBM za poslední fiskální čtvrtletí poklesly, zisk stagnoval, ale zisk na akcii vzrostl. Výrobce dosáhl tržeb ve výši 24,7 miliardy dolarů, což je o 5 % meziročně méně. Analytici predikovali 25,36 miliardy.

Čistý zisk činil, 3,8 miliardy dolarů a téměř se meziročně nezměnil. Zisk na akcii však vzrostl o 4 % na 3,33 dolaru.

Podle CFO Marka Loughridge se první dva kvartály vyvíjely podle očekávání, ale září ovlivnily nižší výdaje firem. Velká část větších softwarových dealů se propadla a snížily se také příjmy divize Global Business Services.

Obrat v Severní a Jižní Americe meziročně klesl o 4 % na 10,4 miliardy dolarů. Tržby v regionu EMEA se propadly o 9 % na 7,2 miliardy. Region Asie-Pacifiku nepatrně rostl o procento na 6,5 miliardy dolarů.

V oblasti služeb (Global Technology Services) se příjmy IBM snížily o 4 % na 9,9 miliardy dolarů. Tržby divize Global Technology Services zaznamenaly 6% pokles na 4,5 miliardy dolarů.

Softwarové příjmy dosáhly 5,8 miliardy dolarů (1% pokles), tržby middlewarových produktů klesly stejně tak na 3,6 miliardy dolarů.

Obrat divize Systems and Technology skončil na 3,9 miliardách dolarů a propadl se o 13 %. Celkové tržby z prodeje systémů a služeb (bez zahrnutí oblasti retailu) poklesly o 8 %. Obrat System Storage vykázal 10% pokles.

Zdroj: IDG News Services
Úvodní foto: © Jan Prchal - Fotolia.com

Komentáře