IBM představila nový portál pro partnery

IBM zprovoznila portál pro podporu prodeje svých softwarových řešení. Zároveň oznámila, že se v loňském roce stala lídrem v oblasti prodejů softwaru portálových produktů a nástrojů interakce s uživateli. Jak se zapojit do spolupráce se softwarovým gigantem?Nový portál IBM nabízí případové studie, dema, návody, ale například i možnost zůčastnit se webového seminářeIBM zpřístupnila nový portál Industry Toolboxes for WebSphere Portal, který poskytuje prodejním partnerům i jejich zákazníkům scénáře vzorových použití, šablony a případové studie, jejichž prostřednictvím mohou sdílet nejlepší postupy pro využití softwaru v konkrétních odvětvích. Zaměření na vertikální odvětví podle výrobce reflektuje současný způsob, jakým zákazníci v současné době nakupují informační technologie.

Software IBM WebSphere Portal (aktuálně ve verzi 6.1) slouží ke kombinování informací z podnikových aplikací a webu. Nový software disponuje funkcemi Webu 2.0, které podle výrobce uživatelům pomáhají k větší produktivitě a rychlejšímu vyhledávání informací. Například funkce označovaná jako „live text" umožňuje uživateli kliknout na text - v kontextu aktuálního podnikového procesu - a vidět podpůrné informace, které s daným úkolem souvisí. Další informace najdete přímo na zmíněném portálu IBM, který je k dispozici v anglickém jazyce.

„V České republice máme pro IBM WebSphere více než 15 certifikovaných partnerů. Pět partnerů je certifikováno pro pokročilé technologie pro Integraci aplikací a Business Process Management. S těmito partnery spolupracujeme nejintenzivněji na projektech formou konzultací a služeb ve formě společných dodávek projektů. Celá řada dalších partnerů používá WebSphere aplikační server a WebSphere MQ pro provoz svých zákaznických aplikací," popsal pro ChannelWorld současnou podobu partnerské sítě Radek Šulc, Accredited WebSphere Technical Professional v IBM Software Group.

Spolu s uvedením nového portálu IBM oznámila, že byla IT analytickou agenturou Gartner vyhodnocena jako lídr s největším podílem na světovém trhu v segmentu softwaru portálových produktů a nástrojů interakce s uživateli. Hodnocení vychází z celosvětových tržeb z prodeje softwaru za rok 2008. Výrobce také uvedl, že software WebSphere Portal rozšířený o funkce webu 2.0 v současnosti používá více než 6 500 klientů.

Podívejte se také na další informace o softwaru IBM WebSphere Portal. Informace o programu IBM pro obchodní partnery najdete zde. Pokud byste měli zájem o spolupráci v oblasti WebSphere, můžete kontaktovat Milana Ťukala (milan_tukal@cz.ibm.com) ze softwarové divize IBM.Komentáře