IBM kupuje výrobce softwaru Green Hat

IBM se rozhodla koupit firmu Green Hat, výrobce testovacích nástrojů pro vývoj aplikací. Jak se svou investicí naloží?Korporace IBM se rozhodla koupit firmu Green Hat, výrobce softwaru pro testování.IBM se rozhodla koupit firmu Green Hat, výrobce testovaních nástrojů pro integraci, implementaci SOA (servisně orientovaná architektura) a nasazení cloud computingu. Akvizice byla oznámena ve středu. Podrobnější informace zatím nebyly zveřejněny.

Green Hat nabízí virtuální testovací platformu, která umožňuje vývojovým týmům testovat aplikace bez nutnosti přípravy fyzických testovacích strojů, a šetří tak náklady na vývoj.

Rychlejší vývojové cykly, které jsou vyžadovány kvůli aplikacím pro chytré telefony a tablety, totiž vyžadují po vývojářích vyšší rychlost a flexibilitu. Tu dokáže zajistit právě virtuální testovací prostředí.

IBM zařadí produkty akvírované firmy Green Hat do divize Rational, která již v současné době nabízí řadu nástrojů pro vývoj a testování.

„Myslím, že Green Hat přesahuje hranice toho, co v současné době zvládá nástroj Rational Quality Manager od IBM,“ tvrdí Jeffrey Hammond, analytik Forrester Research. „Příkladem může být dedikovaná podpora pro SAP, NetWeaver a Oracle Fusion Middleware,“ dodává Hammond.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © James Thew - Fotolia.com
Komentáře