IBM kupuje Emptoris pro správu dodavatelů

IBM dále rozšiřuje své portfolio obchodních aplikací. Kupuje výrobce softwaru pro správu dodavatelů a smluv.

IBM kupuje Emptoris pro správu dodavatelůIBM kupuje Emptoris pro správu dodavatelůAkvizicí společnosti Emptoris rozšíří IBM své portfolio komerčních B2B a B2C technologií. Částku transakce společnosti nezveřejnily. Uzavřena by měla být v prvním čtvrtletí roku 2012.

Nákup Emptorisu přichází krátce po uvedené nové verze produktového balíku, který nese označení „platforma pro strategickou správu dodavatelů v budoucnosti.“

Funkce zahrnují přepracované uživatelské rozhraní, podporu pro řadu prohlížečů, aplikaci pro iPad, integraci s Microsoft Office, globální úložiště pro data o dodavatelích, Business Intelligence a funkcionalitu založenou na softwaru SAP Business Objects. Zatím není zřejmé, zda IBM vymění tyto funkce za vlastní platformu Cognos.

Emptoris má přibližně 725 zaměstnanců a 350 klientů včetně firem jako ADP, Kraft či American Express. Firma se v posledních letech musela vypořádat se pokutou ve výši 7 milionů dolarů za porušení patentových práv konkurenční společnosti Ariba.

Akviziční krok následuje nákup společnosti DemandTec za 440 milionů dolarů z posledních týdnů. Akvírovaný výrobce dodává analytický software pro obchodníky, jež pomáhá nastavit produktové a cenové strategie.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře