IBM kupuje bezpečnostní firmu Q1 Labs

Firma IBM oznámila akvizici výrobce bezpečnostních řešení Q1 Labs. Jaké jsou detaily obchodu?IBM chce tímto krokem posílit nově vzniklou divizi věnovanou bezpečnostním systémům.IBM se rozhodla koupit firmu Q1 Labs, výrobce softwaru pro security intelligence a monitoring událostí. IBM chce tímto krokem posílit nově vzniklou divizi věnovanou bezpečnostním systémům.

Akvizice nyní čeká na schválení regulačních úřadů a IBM očekává, že k dokončení celého obchodu by mohlo dojít na konci letošního roku. Bližší podrobnosti zatím nebyly zveřejněny.

„Software od Q1 Labs poskytne novou platformu pro divizi IBM Security System,“ uvedl v tiskové zprávě Brendan Hannigan, CEO IBM Security System. IBM odhaduje, že trh služeb pro firemní bezpečnost dosahuje hodnoty až 94 miliard dolarů a touto akvizicí chce získat další tržní podíl.

Softwarový nástroj Q1 Labs pro SIEM (security information and event management) monitoruje události v síti na úrovni jednotlivých uživatelů a informuje o činnostech, které nezapadají do předepsaných politik či obvyklého chování. To může značit některou ze škodlivých aktivit, například únik dat.

Firma Q1 Labs má po celém světě více jak 1800 zákazníků a řadu obchodních partnerů, včetně Juniper Networks, Entrasys, McAfee a Foundry.

IBM koupila v posledních deseti letech více jak deset bezpečnostních společností, naposledy letos v srpnu, kdy akvírovala firmu I2.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře