IBM: Investice do zabezpečení porostou

Společnost IBM provedla průzkum zaměřený na zabezpečení různých koncových bodů, které se čím dál častěji objevují ve firmách. Využijte této příležitosti k auditu dodávce bezpečnostního řešení.Největší hrozbu představují podle 72 % respondentů počítače, ale současná chytré telefony a další zařízení představují rostoucí nebezpečíZe studie IBM, které se zúčastnilo na 300 IT manažerů z celého světa, vyplývá, že 90 % dotázaných investuje do lepšího zabezpečení serverů, stolních i přenosných počítačů. Více než polovina zahrnuje do investičních plánů v oblasti zabezpečení také chytré telefony a plánuje v této oblasti navýšit rozpočty.

Mezi další klíčová zjištění patří skutečnost, že 80 % respondentů očekává zařazení nových koncových zařízení do konce letošního roku. 73 % firem již v současnosti umožňuje zaměstnancům používat jejich vlastní mobilní telefony či tablety pro přístup do firemní sítě a 36 % se domnívá, že tyto zařízená nejsou dostatečně zabezpečena a rádi by investovali do jejich zabezpečení.

Počet různých koncových bodů roste

Největší hrozbu představují podle 72 % respondentů počítače, ale současně chytré telefony a další zařízení představují rostoucí nebezpečí. Největší bezpečnostní výzvou je pro 33 % dotázaných chybějící přehled o koncových zařízeních ve firmách.

Analytici Gartneru odhadují, že počet zařízení schopných připojení k internetu vzroste do roku 2015 na jeden bilion. V roce 2020 jimi každý den proteče 275 exabajtů dat, což bude představovat vysoké nároky na firemní bezpečnostní politiku.

Zdroj: IBMKomentáře