HP zakládá divizi pro konvergovaný cloud

Hewlett-Packard zakládá novou obchodní jednotku zaměřenou na cloudový software a služby.

HP zakládá divizi pro konvergovaný cloudHP vyčlení svou nabídku cloudových služeb a softwaru do samostatné divize. Šéfem obchodní jednotky se stane Saar Gillai, senior viceprezident a generální ředitel divize, který se zodpovídá provoznímu řediteli Billovi Veghtemu.

Doposud Gillai pracoval jako viceprezident a generální ředitel pro cloud networking, kde byl zodpovědný za vývoj, marketing a prodeje nabídky cloudových řešení.

Podle HP bude nová jednotka definovat kombinovanou architekturu služeb a softwaru. Jejím úkolem bude i příprava marketingu a certifikací.

HP uvedlo první řadu řešení pro konvergovaný cloud v dubnu 2012. Výrobce tehdy zkombinoval svůj software a cloudové služby do jednotného balíčku. Nabídka je určena především organiacím, které chtějí kombinovat služby veřejného cloudu a své vlastní interní zdroje IT do jedné unifikované architektury.

HP není jediným výrobcem, který se soustředí na nabídku hybridního cloudu. Dell uvedl cloudovou službu na míru retailům. Bude nabízet integrované balíčky strojů pro POS, back office systémy a spravované cloudové služby.

Zdroj: IDG News Service
Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře