HP usnadňuje testování softwaru, uvádí ALM a Performance Center 11.5

Vylepšená řešení pro automatizaci tvorby testovacích prostředí a spolupráci mezi vývojovými, testovacími, technickými a provozními týmy podporují technologii DevOps.

HP usnadňuje testování softwaru, uvádí ALM a Performance Center 11.5HP představilo platformu Application Lifecycle Management (ALM) 11.5 pro testování funkčnosti, zátěže, uživatelské přívětivosti a propojitelnosti softwaru s dalšími aplikacemi.

Andrey Koshcheev, HP software business development manager pro region CEE, prezentoval novinky v podpoře neustálého vývoje aplikací, které musí permanentně reagovat na nové požadavky byznysu.

ALM respektuje metodu vývoje softwaru DevOps, která klade důraz na lepší komunikaci a spolupráci mezi týmy zajišťujícími vývoj aplikací, jejich testování, návrh infrastruktury a uvedení do provozu.

Prostřednictvím ALM mohou organizace využívat automatizované reporty s informacemi o pokrocích ve vývoji aplikací. HP do verze 11.5 nově integrovalo softwarový nástroj Enterprise Collaboration pro kompletní provázání komunikace mezi zadavatelem, vývojářem, testerem a dalšími zapojenými osobami. Řešení na principu sociálních sítí dokáže zapojeným stranám podávat přehled o kódu, v něm provedených změnách, výsledcích testování a stavu produktu.

Nová komponenta Application Lifecycle Intelligence 2.6 pak ALM přidává podporu pro Git (open-source verzi kontrolního systému) a nástroj pro správu zdrojového kódu.

Testování výkonu na produkčních datech

 

Nový software HP Performance Center (PC) 11.5 pro testování výkonu aplikací umožňuje provozním a testovacím týmům sdílet aktuální údaje o výkonu. Přes Real User Monitoring lze zaznamenat využití systému reálnými uživateli a podle toho vytvořit skripty pro testování zátěže na produkčních datech. Organizace tak mohou identifikovat potenciální úzká hrdla výkonu aplikací.

Nástroj pro vytváření testovacích skriptů HP LoadRunner 11.5 získal nové, moderní rozhraní a umožňuje testování pro Internet Explorer 9, HTML5, 64bitová prostředí a IPv6.

HP rovněž představilo doplněk HP Lab Management Automation, který má urychlit nasazení aplikací díky automatizované konfiguraci testovacího prostředí, jež využívá reálné scénáře založené například na privátních či hybridních cloudech.

Kdo může být zákazníkem nového ALM?

Radovan Dršata, nový HP Software country manager pro ČR, SR a Maďarsko, doplnil, že společnost bude posilovat a „revitalizovat“ český obchodní tým pro software a plánuje pro letošní rok různé akce a demo ukázky.

V České republice by podle něj zákazníky nového ALM mohly být především společnosti z oblasti energetiky, obchodu (retail), logistiky a malé vývojové firmy do 50 zaměstnanců.

Zdroj: HP, ChannelWorld
Úvodní foto: © Taiga - Fotolia.com

Komentáře