HP umožňuje bezdrátový tisk z Apple zařízení

Na tiskárnách HP s technologií ePrint lze nyní tisknout bezdrátově ze zařízení iPhone, iPod a iPad bez nutnosti stahování dalších ovladačů. Doporučte zákazníkům aktualizace softwaru v jejich Apple zařízeních.HP umožňuje bezdrátový tisk z Apple zařízeníHP bezplatně uvolnilo softwarovou aktualizaci pro operační systém Apple iOS 4.2, která umožňuje bezdrátový tisk pro zařízení iPad, iPhone a iPod. Funkce AirPrint se aktualizací integruje do aplikací na těchto mobilních zařízeních a přes Wi-Fi dokáže tisknout na tiskárnách HP v okolí, které jsou vybaveny technologií ePrint. Pro tisk dokumentů není nutné instalovat další ovladače nebo software.

Funkce AirPrint je integrovaná do sortimentu Photosmart, Officejet (Pro) a LaserJet Pro.  Tato funkce je v současnosti k dispozici u 12 tiskáren HP ePrinter, v budoucnu s ní budou spolupracovat všechny tiskárny HP vybavené funkcí ePrint.

Varianty mobilního tisku

HP v současnosti nabízí tři možnost tisku z mobilních zařízení:

  1. Pomocí technologie ePrint na bázi cloudu - tisk z mobilního zařízení prostřednictvím e-mailu.
  2. Pomocí technologie AirPrint - funkce podpory tisku nativně integrovaná do operačního systému, která se připojuje k tiskárnám vybaveným funkcí ePrint.
  3. Pomocí mobilních aplikací a ovladačů, které nabízejí možnost tisku v případech, kdy není integrované řešení k dispozici.

 

Aktualizaci ePrint pro Apple zařízení mohou zákazníci stáhnout v App Store prostřednictvím iTunes. Tiskárny HP s touto technologií nakoupíte v ČR u ABC Data, AT Computers, eD system Czech, Tech Data Distribution a na Slovensku u Asbis SK, AT Computer, eD system Slovakia a Tech Data Distribution. Kontakty naleznete v katalogu distributorů (nejprve se přihlaste).

Další informace naleznete na stránkách mobilních tiskových řešení HP a na webu o technologii Airprint.

Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře