HP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastruktury

Společnost HP představila nový partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections s cílem usnadnit a urychlit přechod organizací k technologiím cloudové infrastruktury.

HP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastrukturyHP představilo program pro optimalizaci cloudové IT infrastrukturyProgram HP Enterprise Security Cloud Connections má partnerům pomoci posoudit jednotlivé IT procesy a zhodnotit celopodniková rizika jejich zákazníků.

Současně má zajistit jejich automatizovanou správu a splnění bezpečnostních předpisů napříč tradičními i cloudovými prostředími.

Z pohledu zákazníků má nový program HP odstranit překážku zavádění cloud computingu v podobě nedostatečného rozpoznání přehledu činností jednotlivých uživatelů.

Program má poskytovatelům cloudových řešení umožnit integraci jednotlivých cloudových aplikací a infrastruktury zákazníků prostřednictvím platformy HP Security Intelligence and Risk Management (SIRM).

Platforma následně poskytne standardizovaný formát k publikování bezpečnostních rizik a přehledu systémových událostí získaných od poskytovatelů cloudových řešení, a zpřístupní tato data zákazníkům, partnerům či poskytovatelům systémových služeb, uvádí HP.

Pro koho je určen?

Do programu se může zapojit každý partner, který poskytuje nějaké aplikace přes cloud a chce je zapojit do databáze nástroje HP, jež pak pro tento software ohlídá bezpečnostní politiku, odpověděl výrobce na dotaz ChannelWorldu.

O členství v programu tedy může zažádat každý, ale přesná kritéria výběru záleží na na HP. Další informace o možnostech přijetí do programu HP Cloud Connections lze získat prostřednictvím e-mailu cloudconnections@hp.com.

Propojení přes HP ArcSight

Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections navazuje na HP ArcSight Common Event Format, standard, který zajišťuje propojení informací z různých bezpečnostních a síťových zařízení či aplikací, uvádí HP.

Nástroj ArcSight Cloud Connectors zachycuje a předává jednotlivé systémové události cloudových aplikací platformě ArcSight, která je dále třídí, ukládá a analyzuje.

Zdroj: HP, ChannelWorld
Úvodní foto: © Woody - Fotolia.com

Komentáře