HP kupuje výrobce analytického softwaru, firmu Vertica

Společnost Hewlett-Packard oznámila své plány ohledně převzetí společnosti Vertica, která se zabývá softwarem pro analytické zpracování dat. Co HP chystá?Na detaily celé akvizice si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně analytici ji považují za důležitý strategický tahZpráva o akvizici přišla pár dní po představení nových produktů pro data warehousing, na kterých se HP podílelo společně s Microsoftem. Nové produkty by mohly nahradit nezcela úspěšnou platformu HP Neoview. Od technologií firmy Vertica si HP slibuje software pro sofistikovanou, realtime business analýzu velkého množství dat, včetně podpory cloudu.

Na detaily celé akvizice si budeme muset ještě chvíli počkat, nicméně analytici ji považují za důležitý strategický tah. Nový CEO HP Léo Apotheker poodhalí novinářům kompletní plány a strategii firmy již 14. března na setkání v San Franciscu.

Právě díky novému CEO není strategie HP až tak překvapivá. Léo Apotheker  působil dříve jako CEO v SAPu, který v roce 2007 úspěšně akvírovala výrobce business intelligence softwaru Business Objects. Podobný krok určitě rád zopakuje i ve své nové pozici.

Software pro analýzu obchodních dat je podle analytiků ze strany firem v poslední době často poptáván a prodeje zůstaly silné i v dobách ekonomické recese. HP si tak zřejmě uvědomuje atraktivitu tohoto trhu a chystá se přijít se svým řešením.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře