Hewlett-Packard přebírá český software DON

Společnost Hewlett-Packard přebírá od české firmy Audmin software DON, který používají i některé české banky. Co Hewlett-Packard novou akvizicí sleduje? A jak to bude s podporou a dalším vývojem?

Hewlett-Packard přebírá český software DONHewlett-Packard přebírá český software DONHP Enterprise Services, divize podnikových služeb společnosti Hewlett-Packard, oznámila převzetí softwaru DON od české firmy Audmin.

Hewlett-Packard hodlá prostřednictvím nové akvizice rozšířit svou nabídku pro oblast investičního bankovnictví.

Společnost Hewlett-Packard zajistí podporu současným uživatelům softwaru DON a jeho další vývoj.

S českou firmou Audmin se dohodla i na převzetí podpory několika předních tuzemských bankovních institucí, které využívají systém DON pro správu operací drobného investičního bankovnictví.

Software DON zprostředkovává všechny funkce potřebné k 24x7 správě IT infrastruktury určené pro komplexní investiční bankovnictví. Zahrnuje také internetové bankovnictví a plnou podporu prodeje investičních produktů,“ představuje Hewlett-Packard nově získaný software české výroby ve zprávě pro média.

Hewlett-Packard vedle exkluzivních licenčních práv získalo i blíže neupřesněný přístup ke znalostem a zkušenostem celého vývojového týmu softwaru DON. Díky tomu prý nebude pouze poskytovat jeho licence, implementaci, správu a integraci, ale zajistí i průběžný vývoj vylepšení a nových funkcí pro bankovní systémy.

Miroslav Tichý, generální ředitel firmy Audmin, věří, že pod křídly Hewlett-Packard se software DON snáze rozšíří do velkých bank v dalších zemích.

Zdroj: Hewlett-Packard
Úvodní foto: © ElenaR - Fotolia.com

Komentáře