Hardwarové požadavky na Windows 8 nebudou vyšší než na Windows 7

Každý počítač s Windows 7 bude podle prohlášení společnosti Microsoft schopný zvládnout upgrade na Windows 8. Výrobce slibuje stejné nebo i nižší hardwarové požadavky.

Hardwarové požadavky na Windows 8 nebudou vyšší než na Windows 7Hardwarové požadavky na Windows 8 nebudou vyšší než na Windows 7Microsoft dosud představil dvě technické ukázky Windows 8 a další verze by se měla objevit v září. U „osmiček“ udává stejné či nižší požadavky na hardwarový výkon jako u Windows 7.

Tlačí tak na firmy i domácnosti, aby přešly z předchozích verzí na Windows 7. Těch se doposud prodalo více než 400 milionů, ale Windows XP mají i tak celosvětově více než dvounásobný podíl.

Dvě třetiny podnikových počítačů stále běží na Windows XP. Přesun těchto uživatelů na Windows 7 je pro nás důležitý a urgentní,“ uvedla Tami Reller, viceprezidentka a CFO pro Windows, na partnerské konferenci v Los Angeles.

Vydání Windows 8 můžeme očekávat v příštím roce. Proto se Microsoft snaží přesvědčit firmy, aby nešetřily, přešly na Windows 7 již nyní, a bez potřeby upgradu hardwaru pak mohly přejít na Windows 8.

Úsporné také kvůli tabletům

Nové Windows budou optimalizované jak pro PC, tak pro tablety s dotykovým displejem. Na veletrhu CES Microsoft také oznámil, že připravovaný systém bude podporovat procesory ARM pro mobilní zařízení.

Vzhledem k tomu, že se Microsoft snaží proniknout více na trh tabletů, je jasné, že nemůže hardwarové požadavky zvyšovat. Současné Windows 7, které se již na tabletech objevily, požadují procesor s alespoň 1GHz, 1GB RAM, 16GB místa na disku a grafickou kartu s DirectX 9.

Windows 8 budou mít také přepracované uživatelské rozhraní, které bude více vyhovovat požadavkům na ovládání přes dotykové obrazovky. Tradiční ovladatelnost přes klávesnici a myš však zůstane zachována.

I přes důraz na využití v tabletech však prodejní argument „kup dnes, upgraduj později“ platí především pro počítače.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře