Google zpoplatňuje Google Apps pro malé firmy

Google končí s bezplatnou verzí online aplikačního balíku pro firmy s deseti a méně uživateli. Pro soukromé uživatele jsou Google Apps nadále zdarma.

Google zpoplatňuje Google Apps pro malé firmyGoogle zpoplatňuje Google Apps pro malé firmyGoogle ukončil svou bezplatnou verzi online aplikací Google Apps pro malé firmy s tím, že chce „poskytovat lepší a jednotnější zážitek uživatelům“.

Společnost v oznámení na blogu uvedla, že i firmy s deseti a méně uživateli budou muset za aplikační balík platit, a to částku 50 dolarů (40 eur) za uživatele za rok.

Google Apps zůstanou dostupné zdarma pro individuální uživatele, a stejně tak pro současné firemní uživatele, kteří nyní pracují s verzí zdarma.

Placená verze „Google Apps for Business“ obsahuje e-mail, kalendář a online kancelářský balík. Vše je možné provozovat na vlastní doméně. Ke službým je dostupná telefonická podpora 24 hodin denně. K dispozici jsou také funkce archivace a extra úložný prostor za příplatek.

Od vedení Google Apps v roce 2007 společnost postupně snižuje limitní hranici pro firmy, které je mohou používat bezplatně. V roce 2009 byl limit nastaven na 50 uživatelů, v roce 2011 na 10 uživatelů.

Zdroj: IDG News Service, Google
Úvodní foto: Google

Komentáře