Google zavádí partnerský program pro cloudové služby

Společnost Google poskytne nástroje a zdroje společnostem, které využívají a prodávají její cloudové služby.

Google zavádí partnerský program pro cloudové službyGoogle zavádí partnerský program pro cloudové službyGoogle Cloud Platform Partner Program poskytne „našim partnerům nástroje, školení a zdroje, které potřebují pro úspěšné adresování IT potřeb vašeho byznysu,“ napsal na blogu Googlu Eric Morse, které je ředitelem obchodu a jeho rozvoje pro cloudovou platformu.

Google nabídne zdroje kolem cloudových služeb zahrnující Google Compute Engine, Google App Engine, Google BigQuery a Google Cloud Storage. Společnost nezveřejnila, které konkrétní nástroje či školení nabídne, ani jaké požadavky musí partner splňovat, aby mohl do programu vstoupit.

Partneři však, podobně jako u jiných programů, očekávají, že Google poskytne leady a dodá podporu pro zužitkování vlastních leadů poskytovatelů. Společnost by partnerům mohla také s předstihem zpřístupnit nové technologie.

V programu Google dělí obchodní partnery do dvou kategorií – na servisní a technologické. Servisní partneři poskytují poradenství a pomoc při implementaci cloudových služeb Googlu. Do tohoto programu se již oficiálně zapojily firmy jako Computer Sciences, WiPro Technologies a LTech.

Technologičtí partneři používají cloudové clužby Googlu jako součást vlastní nabídky nebo poskytují nástroje, která uživatelům pomáhají tyto služby nasadit. Mezi certifikovanými partnery jsou firmy Jaspersoft, Puppet Labs, Opscode či MapR Technologies.

Seznam všech certifikovaných partnerů Google uvádí na webu cloud.google.com.

Zdroj: IDG News Service

Úvodní foto: Google

Komentáře