Google přidává podnikové funkce do sociální sítě Google+

Google učinil první krok k přizpůsobení své služby Google+ pro podnikové uživatele.

Google přidává podnikové funkce do sociální sítě Google+Google přidává podnikové funkce do sociální sítě Google+Google začal veřejné testování sociálních funkcí pro podniky ve své službě Google+ tím, že přidal komponenty pro spolupráci pro uživatele Google Apps. Společnost o nových funkcích informovala na oficiálním blogu.

Sociální funkce pro firmy otevřel již tím, že jakýkoli příspěvek na Google+ je nyní možné sdílet pouze v rámci organizace. Příspěvek je označen jako „omezený“ a nikdo jej nemůže sdílet s nikým, kdo není součástí firmy. Do „konverzace“ lze však zapojit i partnery či dodavatele, kteří nejsou zaměstnanci, ale měli by daný obsah vidět.

Další možnosti firemní spolupráce Google rozšiřuje zapojením webkamery a funkcí Google+ Hangout, která umožňuje uspořádat konferenční hovor až deseti lidí najednou. Hangout je dostupný přes Kalendář nebo Gmail.

Během videokonference je současně možné otevřít sdílený dokument v Google Docs a společně do něj zaznamenávat a provádět úpravy.

Google rozšířil také kontrolní nástroje pro administrátory, kteří mohou nastavit pravidla pro omezené sdílení informací, a zajistit tak, že se data nedostanou do rukou toho, koho nemají.

Během následujících měsíců by měl Google uvést další novinky jako například mobilní verzi Google+ pro firemní stránky a další nástroje pro administrátory.

Zdroj: Official Google Blog Česká republika
Úvodní foto: Google

Komentáře