Google kupuje QuickOffice jako prevenci před Microsoftem

Google oznámil, že akvíruje QuickOffice, mobilní aplikaci, která umožňuje pracovat s dokumenty Microsoft Office na systémech iOS a Android.

Google kupuje QuickOffice jako prevenci před MicrosoftemGoogle kupuje QuickOffice, prevence před MicrosoftemAlan Warren, Google engineering director, vysvětlil na firemním blogu: „dnes, zákazníci, podniky a školy používají Google Apps, aby mohli dělat své úkoly odkudkoliv, s kýmkoliv a na kterémkoliv zařízení… QuickOffice se osvědčilo jako řešení pro hladkou interoperabilitu s populárními souborovými formáty.  Budeme spolupracovat na tom, abychom přinesli výkonnou technologii do svého balíku aplikací.“

Další detaily akvizice nebyly ani jednou ze společností zveřejněny.

Spoluzakladatel a CEO QuickOffice Alan Masarek uvedl, že by akvizice mohla jeho společnosti umožnit otevřít novou kapitolu vývoje.

Načasování akvizice je zajímavé. Přichází v době, kdy se stále více mluví o nové verzi Microsoft Office pro iOS, Android a tablety s Windows. Tato verze Office však nevyjde dříve než v listopadu, což dává Googlu prostor pro další vylepšení pozice QuickOffice na trhu.

Zdroj: IDG News Service
Komentáře